Autentificare


Conectare cu Facebook
cont nou?
parola uitata?

Stagiu de voluntariat in Social Media la Repair Café Cluj!Ne dorim un viitor sustenabil pentru oraşul nostru. Promovăm modele economice alternative şi oferim solutii practice bazate pe economia circulară la provocările prezentate de criza economică globală şi de schimbările climatice. Te invităm să contribui şi tu la schimbare şi să te alături echipei Repair Café Cluj printr-un stagiu de voluntariat în calitate de Asistent Social Media .

 

Un stagiu de voluntariat de minim 3 luni, ar putea fi inceputul unei colaborari pe termen lung in cadrul Repair Café Cluj. Daca iti surade idea, citeste detaliile de mai jos si trimite-ne aplicatia ta pana joi, 02.03.2017, ora 20.00!

 

 

Ne-am bucura să ne fii coleg în calitate de Social Media Assistant dacă:

 • îţi doreşti să înveţi în fiecare zi ceva nou despre cum putem aduce armonie în spaţiul urban prin conexiune cu natura şi comunitatea
 • te simți ca acasă pe Facebook
 • Gramatica şi ortografia limbii române nu au taine pentru tine, iar engleza ta e soră cu perfecţiunea;
 • Îți place să interacționezi cu mulți oameni în mediul online şi să fii prompt şi clar în comunicare
 • Vrei să comunici online pentru cel puţin 2 evenimente lunare
 • Ai gestionat o pagină de Facebook sau ai un profil online activ și îți place să comunici creativ în Social Media
 • Iar dacă pe lângă cele de mai sus ai mai fost implicat în proiecte ale societăţii civile, în organizare de evenimente, în initiative care promovează o viaţă în armonie cu natura şi omul şi mai ştii şi limba maghiară eşti exact ceea ce am visat.

  Ţi se pare că nu prea îndeplineşti cerinţele de mai sus, dar tu crezi foarte tare în spiritul tău creativ, inovator şi capacitatea de a învăţa rapid, atunci tot merită să ne scrii.

  Ce presupune activitatea ta?

 • Implementarea campaniilor de promovare a evenimentelor Repair Café Cluj: creare şi animare evenimente Facebook, distribuirea lor către alte grupuri din Social Media
 • Transmiterea comunicatelor de presă către partenerii media şi monitorizarea difuzării ştirilor
 • Minim 2 postări pe zi pagina de facebook Repair Café cu subiecte din sfera economiei circulare
 • Conceperea și publicarea articole social media şi website-uri;
 • Proactivitate în promovarea proiectelor noastre
 • Voie buna, entuziasm si seriozitate
 • Dorinta de a invata si de a face lucrurile bine
 • Ce avantaje iti poate aduce aceasta experienţă ?

 • Dobandesti experienta in comunicare, organizare de evenimente,
 • Vei lucra cu o echipa faina si vei invata "din mers" cum functioneaza o activitate marca Repair Cafe
 • Te vei familiariza cu conceptele de economie circulara, reutilizare, reparare, reciclare a materiilor prime si produselor de uz comun
 • Inscriere

  Trimite-ne solicitarea ta de inscriere (date de contact- email, tel, FCB; scurta motivatie privind implicarea ta; CV) pe adresa: repaircafe.ro@gmail.com pana miercuri, 8 martie 2017 ora 20.00!

  * Repair Café Cluj doreşte sa devina o retea de spatii sociale si economice de incurajare a cooperarii si de raspandire a culturii consumului sustenabil de resurse si energie. Este un proiect al asociaţiei Cercul Social. In prezent, “Cercul Social” deruleaza mai multe proiecte de modelare teoretica si practica de sisteme economice circulare, atat in ceea ce priveste reducerea risipei in gestionarea resurselor materiale disponibile in orasul nostru cat si in dezvoltarea de modele economice noi, care sa permita cat mai multor concetateni accesul la tehnologii inovative de productie materiala si sociala.  Termeni si Conditii    Contact

  Reper 21


  Un proiect al Asociatiei REPER21 © 2010

  License

  Except where otherwise noted, content on this site is licensed under a
  Creative Commons Attribution 4.0 International license.

  Gazduit de HostX.ro