Autentificare


Conectare cu Facebook
cont nou?
parola uitata?

Lista Managerilor Societal si prezentarile proiectului

Scris de: REPER21


Cursurile de Manageri Societal s-au incheiat. Publicam in continuare prezentarile proiectului.

 

 

 

In urma apelului la candidaturi publicat, 210 coordonatori de proiecte, membri ai ONGurilor, si-au manifestat interesul de a participa la Cursul Societal.

Cele 210 cereri de inscriere primite au fost evaluate pe baza a patru criterii:

  1. Competentele si experienta in domeniul managementului de proiect;
  2. Motivatia personala privind integrarea in reteaua de Manageri Societali;
  3. Capacitatea de a aplica metoda de management responsabil in propria organizatie;
  4. Capacitatea de a disemina demersul Societal in alte organizatii.

 

Iata lista participantilor selectati pentru cele patru sesiuni:

 

13 – 14 MAI, PROIECTE PENTRU EDUCATIA ADULTILOR (beneficiari ai ANPCDEFP - Programul Grundtvig) - vezi AGENDA:

Floarea BALAN, Asociaţia de Sprijin a Copiilor Handicapaţi Fizic - România, Filiala Giurgiu

Lucian BRANEA, Asociatia Epsilon III

Eugenia BARBU, A.C.T.O.R.

Dorin CRACIUN, Club Sportiv Ulpianum

Mihaela DANGA, Centrul pentru Jurnalism Independent (CJI)

Ionel DRAGHICI, Fiii Satului Vranesti

Laura DRAGU, Asociatia Four Change

Nicolae DRAGULANESCU, Fundatia Romana pentru Promovarea Calitatii

Maria DRAICA, Asociatia pentru Resurse Comunitare si Autodezvoltare – ARCA

Delia GOLOGAN, Alianța Națională a Organizațiilor Studențești din România (ANOSR)

Florica IORDACHE, Asociația Culturală pentru Copii și Tineret MILLENIUM ART

Valentina LAZAR, Ascciatia Activi pentru Viitor

Corina LECA, Asociatia cultural-educativă “Ambasadorii prieteniei”, Târgoviște

Codruta NEDELCU, Asociatia ARIN

Ana NICOLA, Fundația Activity, Reșița

Virgil PAMFIL, Asociatia Romanian Society of Evaluators

Marius PANUTA, Asociatia Nationala a Recrutorilor

Luiza POPESCU, Asociatia Educatia de-a lungul intregrii vieti

Oana RADU, Asociatia Aspiratii si Motivatii pentru Viitor

Ana SERBAN, Asociatia Portalcultural

Alexandru STUPARU, Centrul Zonal de Educatia Adultilor

Carmen SURUIANU, Societatea de Educație Contraceptivă și Sexuală

 

16 – 17 MAI, ORGANIZAREA DE EVENIMENTE (festivaluri, conferințe, happeninguri urbane etc.) - vezi AGENDA:

Sabina BRANDUSE, TET Alexandria

Filip BUNEA, Art Laboratoire

Anca DANILA, Fundatia Carturesti

Oana DOBRE, Asociatia SONORO

Mihai DRAGOMIR, Asociatia de Ecoturism Romania - AER

Ela DUCA, Timishort Film

Ioana DUDULEAN, Erasmus Student Network (ESN) Romania

Bogdan DUMITRESCU, Asociatia Toastmasters Iasi

Raluca GHEORGHES, Asociaţia Green&Wild

Alexandru GRAUR, PadinaFest

Irina HAZINCOP, Asociatia Salvati Copiii Iasi

Mihaela ION, Asociatia Atelierul de Creatie

Alexandra MARCU, LEAP - Link Education And Practice

Laurentia MEREUTA, Asociaţia Europeană Pentru Apărarea Drepturilor Omului

Lavinia MOCIRCAN, Asociatia Profesionist

Stefanel PATRASCU, Asociatia pentru Promovarea Economiei Cunoasterii

Mara PATRICHE, Asociatia din Pod

Diana PRISACARIU, Asociatia European Alternatives

Dan RAICAN, Asociatia Antiparkinson

Claudia ROSCA, Asociatia Transilvania Fest

Iulia RADULESCU, Asociatia de Ecoturism Romania

Georgiana STOIA, Asociatia Komunitas

Adela TALPES, Asociatia Ecologica Turismverde

 

23 – 24 MAI, PROIECTE DE TINERET (beneficiari ai ANPCDEFP - Programul Tineret în Acțiune) - vezi AGENDA;

Sonia BERCUCI, Asociatia pentru Initiative Durabile – Alternative

Marius BERESCU, Asociatia Support for Youth Development

Daniela CEREDEEV, Asociaţia Proiect Pro Europa

Loredana DINU, Asociatia de Sprijin Comunitar

Ana DRAGNEA, Asociatia 4CULTURE

Ionel FLOREA, Asociatia Tineri NonFormali

Ionut GAJA, Asociatia A.L.E.G.

Liviu GHEORGHITA, Asociatia Un Zambet Bacau

Silvia GHIOC, Asociatia CADDRU

Loredana MIHAILESCU, Asociaţia „Valori Bucovinene”

Diana NEAMTU, Asociatia EUROPROTECTOR Romania

Gabriela ONUL, Asociaţia Eco-Silvic

Medeea PETROVAN, ROTARACT Brasov

Damaris RAFAILA, Centrul de Voluntariat Cluj Napoca

Mirela RUSU, Asociatia Act Integration

Mihaela SAVIN, Federatia Share

Mirela STETCO, EuroMedia

Madalina URSU, Asociatia Edu For All

Alina Cristina VLASA, Centrul Regional de Resurse pentru ONG – CENTRAS

 

30 – 31 MAI, PROIECTE DE PRODUCȚIE ȘI CONSUM (ateliere sociale, consum echitabil, ecoturism etc) - vezi AGENDA!

Catalina AMIHAIESI, Asociatia Crestem Idei

Cosmin BARZAN, Centrul pentru Resurse Civice

Ana CATALUI, Asociatia Dunare.EDU

Andrada CRACIUN, Asociaţia Partes

Dan DINU, Asociatia D'Avent

Roxana DRAGHICI, Ateliere fara Frontiere

Aurica DVORACIC, Asociația „ART-MEȘTEȘUGURILE PRUTULUI”

Daniel FILIPAS, Asociatia Esperando

Anca GHEORGHICA, Asociatia Mai Bine

Cornel Remus HABARA, Asociatia "Clubul Turistic Mont-Delt-Mar"

Iuliana Aura HAZOTA, Asociatia CRIES

Ovidiu LUP, Asociatia Biounivers

Ilie NEGROIU, Asociatia “Antreprenor Rural European

Camelia ONOFREI, Societatea pentru Consum Responsabil

Vasilica PURAN, Asociatia pentru dezvoltare durabila Dunarea de Jos

Lorena STOICA, FDEC

Ana SESTAC, Asociatia Grup de Actiune Locala "Tara Nasaudului"

Bogdan VASILESCU, Odaia Creativa






Termeni si Conditii    Contact

Reper 21


Un proiect al Asociatiei REPER21 © 2010

License

Except where otherwise noted, content on this site is licensed under a
Creative Commons Attribution 4.0 International license.

Gazduit de HostX.ro